Jak uniknąć problemów z sercem?

4

Niezdrowe jedzenie, siedzący tryb życia, tytoń częstotliwość niewydolności serca podwoiła się w ciągu 10 lat. We Francji ponad milion osób dotkniętych patologią, która jest główną przyczyną hospitalizacji dorosłych i prowadzi do licznych zgonów (zatorowość płucna, zatrzymanie akcji serca itp. Stop śmieciowym jedzeniu i tytoni Niewydolność serca jest definiowana jako niezdolność serca do normalnego wykonywania funkcji pompy, a zatem do zaspokojenia potrzeb tlenu i składników odżywczych organizmu. Serce może wtedy kompensować szybsze uderzenia.  Pogrubienie mięśnia. Zwiększenie objętości.

„Dobrą wiadomością jest to, że jeśli zostanie złapana na czas, choroba może zostać wyleczona” – mówi Heart Alliance. „Dlatego zapobieganie jest bardzo ważne: zapobieganie pierwotne, aby uniknąć wystąpienia choroby poprzez zatrzymanie fast food, tytoniu, siedzący tryb życia  i profilaktyki wtórnej, aby chorzy dbali o swoje zdrowie z należytą starannością, aby uniknąć wielu powikłań”, kontynuuje Stowarzyszenie pacjentów.

Uszkodzenie mięśnia sercowego spowodowane różnymi toksynami, takimi jak nadmierne spożycie alkoholu.

1Unikanie opóźnień w opiece. Aby uniknąć opóźnienia w opiece, możemy wiedzieć, czy ktoś cierpi na niewydolność z akronimu EPOF: E dla duszności, P dla wagi, o dla obrzęków kończyn dolnych i F dla zmęczenia. „Jeśli objawy te zostaną zidentyfikowane przez pacjenta, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem prowadzącym i kardiologiem”, podkreśla lekarz Patrick Assyag, kardiolog.

Młodzi ludzie są również zaniepokojeni. Wbrew powszechnemu przekonaniu, jeśli niewydolność serca dotyczy przede wszystkim osób powyżej 65 roku życia, choroba dotyka również dorosłych od 45 roku życia, a czasami nawet ludzi młodych. Ten ostatni może przedstawić genetyczne choroby serca, takie jak kardiomiopatia, lub wirusowe, takie jak ciężkie zapalenie mięśnia sercowego uszkodzony mięsień sercowy spowodowane przez różne toksyny, takie jak nadmierne spożycie alkoholu. Badanie przeprowadzone na 16 tys. osób w ciągu 9 lat.

Aby uzyskać te wyniki, Dr Lara i jego współpracownicy zebrali dane na temat 16,068 mężczyzn i kobiet w wieku 45 lat i starszych, którzy uczestniczyli w dużym badaniu dotyczącym udaru mózgu . Uczestnicy zostali poproszeni o wypełnienie kwestionariusza dotyczącego ich nawyków żywieniowych , a żaden z nich nie miał choroby serca na początku badania. Ich diety zostały podzielone na pięć kategorii praktycznabogata w rośliny słodka i tłusta”,” dieta Południowa alkohol i sałatki”. Po dziewięciu latach obserwacji u 363 uczestników wystąpiła niewydolność serca.

Korzyści zdrowotne wynikające z diety ziołowej

2Udowodniony związek między dietą a ryzykiem niewydolności serca
Po analizie wyników korzyści zdrowotne wynikające z diety ziołowej są dość znaczące . Natomiast zwiększone ryzyko niewydolności serca u osób na południowej diecie może być spowodowane innymi czynnikami, związanymi z otyłością i nadmiarem tłuszczu z brzucha . Jednak czynniki te (cholesterol, nadciśnienie , nadmiar tłuszczu) pozostają ściśle skorelowane z ich diety. Mięso zwierzęce nie jest konieczne do pożywnej diety, jeśli chodzi o promowanie zdrowia, a także jakości życia”, mówi dr Lara. Teraz jest czas, aby przyjąć dietę wegetariańską . To będzie przyszłość zdrowia.

Dokonywanie Lepszych Wyborów Żywieniowych Może Uratować Twoje Życie. Samantha Heller, Nowojorska dietetyczka, która nie brała udziału w badaniu, przypomina: „udowodniono, że diety oparte głównie na żywności pochodzenia roślinnego zmniejszają ryzyko chorób układu krążenia, pogorszenia funkcji poznawczych, cukrzycy typu 2, kilku nowotworów, depresji i otyłości”.

Dla optymalnego zdrowia powinniśmy ograniczać pokarmy, sery, czerwone i przetworzone mięso, a także ogólnie niezdrowe jedzenie. I zawierać wysokiej żywności błonnika z każdym posiłkiem. „To smutne i frustrujące widzieć pacjentów, którzy mogą dosłownie uratować swoje życie, dokonując zdrowszych wyborów, ale iść na hamburgera i frytki”, podsumowuje.

Dieta wegetariańska nie jest szkodliwa dla zdrowia

3W ramach diety wszystkożernej codzienne zapotrzebowanie na żelazo można łatwo zaspokoić, zarówno spożywając rośliny bogate w żelazo, jak i spożywając pokarmy pochodzenia zwierzęcego, takie jak małże, wątroba i nerki. . Ale przestrzeganie diety wegetariańskiej nie jest szkodliwe dla zdrowia! Wiele warzyw i tym podobnych ma wysoką zawartość żelaza niehemowego, które jest ponadto lepiej wchłaniane przez wegetarian niż przez wszystkożerców. Rośliny strączkowe, takie jak soczewica, ciecierzyca i biała fasola są wśród tych pokarmów bogatych w żelazo, które mogą zapobiegać niedokrwistości, podczas gdy pokrzywa, mniszek lekarski i szpinak znajdują się na stronie warzyw lub.

Zielnych.Niektóre owoce są również bogate w żelazo, zwłaszcza suszone owoce, takie jak śliwki, morele i winogrona oraz orzechy, takie jak orzechy nerkowca, migdały i orzechy laskowe. Ponieważ wchłanianie żelaza niehemowego jest aktywowane przez witaminę C, może być mądre, aby nabrać nawyku posypywania warzyw wyciśnięciem soku z cytryny lub towarzyszyć suszonym owocom domowym koktajlem przygotowanym z czerwonych owoców, owoców cytrusowych lub kiwi.

Niewydolność serca jest niezdolność serca do pompowania wystarczającej ilości krwi, aby zapewnić odpowiedni przepływ krwi do całego ciała. W niewydolności serca, której przebieg jest przewlekły i postępujący, krew krąży mniej dobrze i ma tendencję do stagnacji. Niewydolność serca może dotyczyć tylko części serca lub całości: nazywa się to lewą lub prawą niewydolnością serca lub globalną niewydolnością serca. W zależności od części dotkniętej, objawy zmieniają się nieznacznie, ale postęp niewydolności serca jest najczęściej do globalnego zaangażowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *