Jak żylaki wpływają na ludzi?

Żylaki tworzą się na kończynach dolnych i stają się pęcherzowymi, wijącymi się naczyniami pod skórą. Estetycznie nieestetyczne, najczęściej wskazują na słaby powrót żylny i są zwiastunem dużych zaburzeń naczyniowych, jeśli nie są szybko leczone. Pochodzące z wielu różnych czynników, takich jak wiek, dziedziczność lub fizjologia, żylaki prawdopodobnie wpłyną na całą populację. Jednak częściej dotykają kobiety z powodów, które są nadal splątane, ale wydają się być związane z ciążą i faktem, że ściany ich żył są mniej trwałe.

Powstają z powodu niewydolności żylnej, której pierwsze objawy sprowadzają się do uczucia ciężkich nóg i bolesnego mrowienia podczas długotrwałej pozycji spoczynkowej. Equipmedical oferuje lepsze zrozumienie mechanizmów żylaków, ich przyczyn, konsekwencji i metod leczenia. Krążenie krwi składa się z dwóch głównych sieci, z których każda ma dobrze zdefiniowaną misję.

Żyły sprzyjają gromadzeniu się toksyn i przekierowaniu krwi

1Wynika to z faktu, że z jednej strony tętnice dostarczają składników odżywczych i tlenu z płuc i serca niezbędnych do metabolizmu we wszystkich narządach ciała, z drugiej strony żyły promują zbieranie toksyn i przekierowywanie krwi do serca i płuc w celu ewakuacji dwutlenku węgla. Ten drugi system sam składa się z dwóch podsieci: powierzchownej, znajdującej się pod skórą, przeznaczonej do transportu 10% krwi żylnej i głębokiej, przechodzącej przez mięśnie, pozostałe 90%. Ponadto ten układ krążenia doświadcza dwóch głównych problemów, takich jak nasilenie i gęsta Tekstura krwi.

Wymaga to dodatkowego wysiłku, aby przesunąć go w górę ciała, zwłaszcza, że w przeciwieństwie do sieci tętniczej, która cieszy się stymulującym działaniem serca, z drugiej strony fałdy błonowe znajdujące się w żyłach, zwane zastawkami, przepuszczają krew tylko w jednym kierunku, aby uniknąć refluksu w dół.

Żylaki powstają w wyniku niewydolności żylnej, która odpowiada spowolnieniu przepływu krwi. Gęstsza krew wywiera nacisk na ściany żył i zastawki, które http://www.edukacjainnowacja.pl/flebo-complex-srodek-usuwajacy-zylaki-nog/ostatecznie uwalniają się i umożliwiają przepływ, tworząc kieszenie stagnacji, które rozprzestrzeniając się, puchną żyłę i odprowadzają ją pod skórę.

Główne objawy sprowadzają się do uczucia ciężkich nóg, a także niecierpliwości w połączeniu z uczuciem oparzeń, a nawet prądów elektrycznych. Odczuwa się również swędzenie, a także bóle podobne do skurczów. Wreszcie, żylaki są często związane z obrzękiem kostek i nóg czynniki prowadzące do powstawania żylaków są bardzo zróżnicowane i czasami dość słabo zidentyfikowane.

 

Żylaki mają znacznie większy wpływ na kobiety

11Jeden z nich dotyczy dziedziczności, niestety trudny do obejścia. Nie wszyscy jesteśmy równi wobec natury, a nasza biologia nie traci okazji, aby przypomnieć nam o tym wiele razy w ciągu naszego życia. Tak więc każdy z nas zależy od naszej fizjologii i fizjologii naszych rodziców, którzy mogą przenosić zwiększone ryzyko poprzez swoją Genuę.

Inny arbitralny czynnik, być może nawet bardziej niż poprzedni, dotyczy seksu. Jak stwierdzono wcześniej, Statystyki są formalne, kobiety są znacznie bardziej dotknięte zaburzeniami żylaków niż mężczyźni, w 1 na 2 w porównaniu z 1 na 4 dla mężczyzn. Ta nierówność naczyniowa wynika po pierwsze z hormonalnego działania estrogenu i progesteronu, a po drugie z niedoboru napięcia mięśniowego ścian żylnych w porównaniu z mężczyznami.

Poniżej znajdują się bardziej „uniwersalne” i odwracalne przyczyny. Odpowiadają postawie i aktywności fizycznej, które warunkują w rzeczywistości jakość powrotu żylnego zgodnie z ich naturą. Ponieważ ten ostatni odbywa się z powodu aktywności mięśni i jest hamowany przez zjawisko grawitacji, długa stacja pionowa i deptanie są szczególnie korzystne dla pojawienia się żylaków.

Dlatego niektóre zawody, takie jak odżywianie i przyjmowanie, bardzo przyczyniają się do rozwoju niewydolności żylnej. Jednocześnie stopniowy brak ruchu w populacji, zarówno o charakterze społecznym, jak i zawodowym, w połączeniu z usystematyzowaniem transportu (ogólnego lub osobistego) znacznie zwiększa odsetek ofiar w populacji, szczególnie jeśli ta utrata mobilności nie jest równoważona aktywnością fizyczną i sportową.

Nadwaga może również wpływać na tworzenie się żylaków, gdy dolna żyła główna znajdująca się na poziomie brzucha jest ściskana przez obrzęk brzucha. Nawiasem mówiąc, zjawisko to dotyczy ciąży.Wreszcie ciepło jest kolejnym czynnikiem zwiększającym ryzyko powstawania żylaków, ze względu na jego działanie rozszerzające naczynia krwionośne. Dlatego ogrzewanie podłogowe jest bardzo odradzane dla wrażliwych osób.

Najbardziej bezpośrednia konsekwencja żylaków

3Jest niedrożność odpowiedniej żyły z powodu spowolnienia krążenia krwi z powodu ognisk stagnacji i deformacji ścian żylnych. To powierzchowne zapalenie żył objawia się zapalnym czerwonym sznurkiem, który powoduje ból. Najczęściej odnosi się do powierzchownej sieci żył, która znajduje się bezpośrednio pod skórą, ale z czasem może również rozprzestrzeniać się na głęboką sieć.

W przypadku, gdy w głębokiej żyle powstaje przekrwienie w wyniku zmiany zastawek, nagromadzenie krwi prowadzi do głębokiego zapalenia żył, a następnie do zakrzepu krwi, który może całkowicie zatkać żyłę, a nawet powrócić do płuc, powodując zatorowość płuc.

Żylaki są również podatne na pękanie pod ciśnieniem krwi i powodują krwotok wewnętrzny w postaci krwiaka. Wrzód nóg. Najbardziej przerażającym powikłaniem żylaków jest owrzodzenie nogi. Polega na utracie substancji skórnej, której postęp może być nieodwracalny i niebezpieczny.

Ponieważ żyła jest zatkana zastojem, toksyny związane z metabolizmem komórek nie są już wydalane, zmieniając tkanki poboczne. Najmniejsza rana nie może się już zagoić i rozprzestrzenia się poważnie z ryzykiem nadkażenia i krwotoku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *